نقره گرندپری تکواندو چین تایپه به میرهاشم حسینی رسید

در سرانجام نخستین روز رقابت های گرندپری تکواندو 2018 چین تایپه، میرهاشم حسینی با شکست مقابل حریف کره ای به مدال نقره رسید.

نقره گرندپری تکواندو چین تایپه به میرهاشم حسینی رسید

به گزارش خبرنگاران، عصر امروز (چهارشنبه) در خاتمه نخستین روز رقابت های سومین مرحله مسابقات گرندپری تکواندوی 2018 در چین تایپه، یک مدال نقره به نمایندگان ایران رسید. در مسابقات امروز سجاد مردانی، ابوالفظل یعقوبی و میرهاشم حسینی سه هوگوپوش ایران بودند که به مصاف رقبای خود رفتند و در خاتمه، حسینی به مدال نقره وزن 68- کیلوگرم دست یافت و یعقوبی و مردانی با شکست مقابل حریفان از دور رقابت ها کنار رفتند.

میرهاشم حسینی، تکواندوکار وزن 68- کیلوگرم ایران در مبارزه مرحله یک شانزدهم ولادیمیر دالاکلیو از بلغارستان را 16 بر 9 شکست داد و در مرحله یک هشتم نیز توانست جواد آچاب، تکواندوکار صاحب نام بلژیکی را با نتیجه 20 بر 6 مغلوب کند. او در مبارزه مرحله یک چهارم نهایی نیز کریستین مسینیش از انگلیس را 23 بر 13 شکست داد و راهی مسابقه نیمه نهایی شد تا برنزش را قطعی کند. حسینی در این مرحله یو جن هوانگ از کشور میزبان را با حساب 6 بر 3 شکست داد و راهی فینا شد. او در فینال مقابل دای هون لی کره ای با حساب 13 بر 9 باخت و تنها مدال ایران در روز نخست این مسابقات را به رنگ نقره کسب کرد.

همچنین ابوالفضل یعقوبی دومین هوگوپوش ایران در وزن 68- کیلوگرم که در نخستین مبارزه خود سیدهارتها بات از کانادا را 10 بر 1 شکست داده بود، در مرحله یک هشتم نیز لوره برسیس از کرواسی را 12 بر 5 شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید. یعقوبی در این مرحله ادیوال پونتس، تکواندوکار برزیلی را پیش رو داشت که در وقت قانونی مبارزه به تساوی 14 بر 14 با او رضایت داد و در راند طلایی حریف برزیلی او موفق به کسب پیروزی شد. به این ترتیب یعقوبی دومین ملی پوش حذف گردیده ایران از گرندپری چین تایپه نام گرفت.

پیش از او نیز سجاد مردانی در نخستین مبارزه خود با حساب 8 بر 7 نتیجه را به حریف ترکیه ای واگذار کرد تا بار دیگر با دست خالی از گرندپری ها خداحافظی کند.

همراه تور چین آوای بورالان باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقره گرندپری تکواندو چین تایپه به میرهاشم حسینی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با نقره گرندپری تکواندو چین تایپه به میرهاشم حسینی رسید

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید